TENTO BYT JE JIŽ PRODANÝ. ZASLOUŽÍ SI VAŠE NEMOVITOST TAKÉ TAKOVOU PREZENTACI ? VOLEJTE 604 232 218

POPIS BYTU


Prodej bytu v secesním domě poblíž Mendlova náměstí i brněnského výstaviště. Cihlový dům se 14 byty postavený v roce 1892 má bohatou historii. Podobně jako některé další domy v ulici byl součástí brněnského pivovaru. V nabízeném bytě bydlel sám jeho tehdejší ředitel se svou rodinou. Dům byl v posledních letech kompletně zrekonstruován a osloví především klienty,kteří hledají bydlení na prestižní adrese a kteří ocení dobovou atmosféru, velkorysý prostor i zachovalé původní prvky. 

Byt o dispozici 3+1 s balkonem a technickou místností se nachází v 1.patře a jeho celková plocha je 123 m2. Je tedy dostatečně prostorný i pro vícečlennou rodinu. Byt prošel v posledních letech rekonstrukcemi včetně rozvodů veškerých sítí a je ve velmi dobrém stavu. Má vytápění vlastním plynovým kotlem a ohřev vody vlastním elektrickým boilerem. V koupelně je instalováno elektrické podlahové vytápění. Ve všech místnostech jsou rozvody internetu a kabelové TV v tzv. husích krcích, stejně tak jako příprava pro domácí kino v obývacím pokoji. V každém místnosti jsou minimálně dvě zásuvky pro internet a TV a také nadstandardní počet elektrických zásuvek. Podlahy jsou z původních bukových parket, v bytě najdeme původní dvojkřídlé dveře i repasovaná původní okna. V bytě zůstane kuchyňská linka s ostrůvkem a vestavěnými spotřebiči, vestavěná skříň v předsíni, knihovna na míru, případně další vybavení dle zájmu kupujícího. Uvolnění bytu dohodou. 

K bytu náleží zděný sklep 6 m2 v suterénu s vlastní elektřinou, využitelný i jako dílna nebo sklad. Za domem je menší společná zahrada. 

Budova je v seznamu nemovitých památek, proto není nutno dokládat průkaz energetické náročnosti budovy. Dům je spravován společenstvím vlastníků, které není zatíženo žádnými úvěry.

Cena bytu je 6.735.000 Kč včetně provize. Daň z nabytí nemovité věci hradí kupující samostatně, daňové přiznání pro něj rádi připravíme. Úschova kupní ceny je zajištěna prostřednictvím advokátní kanceláře Mgr. Marty Ptáčkové, případně jiného schovatele dle dohody zúčastněných stran.

Financování hypotéčním úvěrem je možné a ráda Vám ho zprostředkuje naše zkušená finanční poradkyně s dlouholetou praxí, spolupracující s většinou bank na trhu.


POPIS LOKALITY


Dům se nachází na začátku ulice Hlinky, v těsném dosahu brněnského výstaviště a Mendlova náměstí jako významného přestupního uzlu MHD. Najdeme zde také supermarket Albert a různé další obchody a služby. Přímo v ulici je mateřská škola, v dosahu základní školy Křídlovická a Bakalovo nábřeží. Centrum Brna je vzdáleno 1,5 km. Parkování je možné před domem bez větších obtíží, v této lokalitě není zavedeno rezidentní parkování. Dobré spojení na dálniční síť díky blízkosti Pisáreckého tunelu.